منعطف نباشید !!!

منعطف نباشید .

شاید حرفم عجیب باشه براتون و شایدم خنده دار . آره من بر خلاف همه بهتون میگم منعطف نباشید . انعطاف چیزیه که شخصیت آدم رو خورد میکنه ، مث دروغ مصلحتی میمونه ، میگی این دفعه رو به خاطر مصلحت دروغ میگم و دفعه بعد و تا چشم به هم میزنی می بینی داری واسه ریز و درشت کارات دروغ میگی و مشابهش منعطف بودنه ؛ این یه دفعه رو حالا بی خیال میشم و این کارو انجام میدم ، حالا یه دفعه که هزار دفه نمیشه ، همین یه باره دیگه … و این میشه سرآغاز یه آدم دمدمی مزاج و بی برنامه و بی اصول . من ازتون میخوام اصولگرا باشید 🙂 اما اصول خودتون ، مهم نیست اصولتون چی هست اصلا . از همین امروز شروع کنید اصلا . به بهانه سال جدید یه کاغذ بردارید و بنویسید هر چی که علایق و سلایق و اصول و قواعد زندگیتونه . و بعد به اصولتون پایبند باشید و به همه نشون بدین که کوچکترین انعطافی در رابطه با اصولتون به خرج نمیدین .

ممکنه نیش و کنایه های بقیه اذیتتون کنه ولی شما کار خودتونو بکنید ، دهن مردم رو نمیشه بست اما خب اینم بهتون بگم بقیه زود خسته میشن و کنایه ها همیشگی نیست . تا یه زمانی من برا بقیه بهونه می آوردم و اما از یه جایی به این نتیجه رسیدم که تا همیشه نمیشه بهونه آورد پس باید رک و راست باشم . این که من یه سری اصول اخلاقی دارم ، این که از دروغ و حرفای خاله زنکی بدم میاد ، این که سیگار و قلیون و مشروب رو دوست ندارم ، این که ساعت خوابم با بقیه فرق میکنه ، این که به لحاظ عاطفی با بقیه یه خورده فرق میکنم ، این که … اینا همه ویژگی های شخصیتی و اصول اخلاقی منه و برام مهم نیست که بقیه می پسندن یا نه اما باید باهاش کنار بیان .

اما فایده این خشکی و انعطاف ناپذیری چی هست ؟ صادقانه بگم تا وقتی که برداشت بقیه از شما فردی باشه که میشه هر نظر و سلیقه ای رو بهش تحمیل کرد و یه جوری باهاش بده و بستونی کنار اومد به هیچ عنوان یه شخصیت مستقل و صاحب رای به حساب نمیاین ، روی اصولتون متعصب باشید و بذارید همه بدونن که با شما به راحتی نمیشه کنار اومد و شخصیتتون بیشتر از هر کسی واسه خودتون محترم هست و حاضر نیستید به هیچ وچه اصولتون رو نادیده بگیرید .

امیدوارم سال جدید (۱۳۹۴) یکی از بهترین های عمرتون باشه

0

Categories: اندیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *